مقالات پذیرفته شده                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- گروه پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
2- کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مشهد، ایران
3- دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
4- دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
5- گروه پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران ، zahragolafshani@yahoo.com
چکیده:   (946 مشاهده)
زمینه: پرستاران یکی از بزرگترین گروه های ارائه دهنده خدمات در سیستم بهداشت و درمان کشور می باشند. جرات ورزی و ابراز وجود فعالانه و سازش پذیر ، یکی از مهمترین مهارت های مورد نیاز پرستاران جهت کاهش تعارضات بین فردی و ساختن یک ارتباط تیمی موثر در محیط پیچیده بیمارستان ها می باشد.
هدف: هدف مطالعه حاضر تعیین تاثیر آموزش جرات ورزی بر جسارت سازگارانه و پرخاشگرانه پرستاران می باشد.
مواد و روش ها: در این مطالعه مداخله ای 64 نفر از پرستاران شاغل در بیمارستان های الغدیر، امدادی و امید شهرستان ابهر در دو گروه 32 نفری آزمون و شاهد به روش تصادفی طبقه ای وارد مطالعه شدند. بسته آموزشی جرات ورزی بصورت کارگاه آموزشی دو روزه (10 ساعت) برای پرستاران گروه آزمون به روش سخنرانی، پرسش و پاسخ و بحث گروهی و ایفای نقش برگزار شد. گروه شاهد اموزشی دریافت نکردند. پرسشنامه اطلاعات دموگرافیک و مقیاس سنجش جسارت سازگارانه و پرخاشگرانه تامپسون و برنبام قبل از مداخله، بلافاصله، یک و سه ماه پس از مداخله توسط شرکت کنندگان هر دو گروه تکمیل شد. پس از جمع آوری داده ها جهت تجزیه و تحلیل از آزمون های فریدمن، من ویتنی، کای دو، فیشر استفاده شد.
یافته ها: نتایج نشان داد میانگین نمرات جرات ورزی سازگارانه بلافاصله پس از مداخله (0/002= p) و 1 ماه پس از مداخله (0/025= p) در دو گروه آزمون و کنترل تفاوت معناداری داشت.  نمرات جرات ورزی پرخاشگرانه بلافاصله پس از مداخله، یک و سه ماه پس از مداخله در دو گروه از نظر آماری تفاوت معناداری نداشت (0/05< p)، اما نتایج آزمون ANOVA حاکی از کاهش معنادار آماری در نمرات جرات ورزی پرخاشگرانه گروه آزمون در قبل، بلافاصله، 1 و 3 ماه پس از مداخله می باشد (0/002 = p).
نتیجه گیری: دوره آموزشی جرات ورزی، نمرات جسارت سازگارانه را افزایش  و نمرات جسارت پرخاشگرانه را کاهش داده است . پرستاران و مسئولین زیربط می توانند با هدف ارتقای این مهارت ارزشمند، در صدد برنامه ریزی و شرکت در برنامه های آموزشی دوره ای، مستمر و مفید باشند.
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: پرستاری

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | The Journal of Qazvin University of Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb