مقالات پذیرفته شده                   برگشت به فهرست مقالات | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- ، r.mahmodi@yahoo.com
چکیده:   (320 مشاهده)
سابقه و هدف: تحقیقات بسیاری بر روی مرکبات و اسانس  آنها از نظر خاصیت نگهدارندگی و تاثیر بر ایمنی مواد غذایی صورت گرفته است. از این روی بر آن شدیم  تا با تعیین اثرات ضد باکنریایی اسانس پوست میوه کامکوات (citrus japonica) بر اهمیت این موضوع تاکید کنیم.
.مواد و روشها:در این مطالعه تجربی میوه کامکوات در اوایل زمستان سال 96 از بازار شهر قزوین خریداری شد. حداقل غلظت بازدارندگی رشد و حداقل غلظت کشندگی با استفاده از روش میکرودایلوشن و قطر هاله عدم رشد باکتری با روش دیسک دیفیوژن برای سویه‌های استافیلوکوکوس اورئوس واشریشیاکلی  تعیین گردید و با برخی آنتی‌بیوتیک‌های استاندارد مقایسه شد.
یافته ها: غلظت 0/625 درصد اسانس پوست میوه کامکوات بر ضد باکتری استافیلوکوکوس اروئوس و غلظت 0/26 درصد اسانس  بر ضد باکتری اشریشیا کلای بیش ترین اثر مهار کنندگی را از خود نشان داد.. درروش دیسک دیفیوژن هم میانگین بیشترین قطر هاله عدم رشد برای استافیلوکوکوس اورئوس و اشریشیاکلی به ترتیب mm 12/1- 10/17تعیین گردید. هم چنین نتایج حاصل نشان داد که آنتی بیوتیک تتراسایکلین در مقایسه با اسانس اثر مهاری بیشتری بر روی باکتری های استافیلوکوکوس اروئوس،اشریشیا کلای و آنتی بیوتیک کلرامفنیکل نسبت به اسانس اثر مهاری بیشتری بر استافیلوکوکوس اروئوس دارد و بر اشریشیا کلای بی تاثیر است.
نتیجه گیری:اثر ضدمیکروبی اسانس پوست میوه کامکوات علیه باکتری‌های مورد مطالعه قابل‌توجه بود؛ بنابراین به‌عنوان یک فرآورده گیاهی استفاده از آن به‌عنوان جایگزینی برای داروها و افزودنی‌های غذایی سنتزی می‌تواند مفید باشد
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: میکروب شناسی

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | The Journal of Qazvin University of Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb